ОГЛАСИ

Пожарот кај Сплит остави пустош зад себе

Вести | Свет | 19.07.2017 11:47Посети : 3375

На „Јутјуб“ објавени се видеа на кои се гледаат последиците што зад себе ги остави големиот пожар што изминатите два дена го зафати Сплит. Хрватските медиуми објавија дека на планината Мосор и денеска има пожар.На терен се повеќе од 200 пожарникари, на кои во секој момент, доколку има потреба, може да им се приклучи војската. Од денеска пожарот го гаснат и канадери на хрватската војска.Пожари деновиве зафатија и други делови од Хрватска, како и дел од Црна Гора.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833