ОГЛАСИ

„Визер“ ја укинува доплатата за рачен багаж

Вести | Македонија | 19.07.2017 15:24Посети : 5018

Патниците кои од 29 октомври ќе патуваат со „Визер“ нема да плаќаат доплата за внесување поголем рачен багаж во патничката кабина на сите летови.Како што информираат од компанијата, за летовите пред 29 октомври цената на билет во еден правец опфаќа даноци, административни и други задолжителни такси и мала кабинска торба (максимум 42*32*25 цм). Големите кабински торби и секој пријавен багаж е подложен на дополнителни такси. За летовите од 29 октомври цените на еднонасочните летови опфаќаат такси, административни и други задолжителни давачки, како и цената на рачниот багаж (55*40*23 цм, максимално 10 кг).


Секој пријавен багаж е подложен на дополнителни такси, стои во соопштението на „Визер“.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833