ОГЛАСИ

Пријавил кражба која воопшто не се случила

Вести | Охрид | 20.07.2017 12:38Посети : 2634

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „лажно пријавување на кривично дело“, струшката Полициска станица поднесе кривична пријава против 59-годишно лице од Србија, со привремен престој во Струга.- На 20-ти минатиот месец, во 10 часот, сега пријавениот, во полициската станица во Струга пријави казнено дело „кражба“  на две пластични стакла од предни жмигавци од патничко моторно возило марка „Мерцедес С220“, што било паркирано на паркинг во близина на Основниот суд во Струга. Тој, на полициските службеници им кажал дека непознати лица, ги извадиле и бесправно ги одзеле пластичните стакла од жмигавците и веднаш заминале, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.


Од преземените натамошни мерки, полициските службеници од полициската станица во Струга утврдиле дека воопшто не е случена кражба.


OhridNews© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833