ОГЛАСИ

Видео:Нов музички подарок за обожавателите од Петар Нечовски

Вести | Охрид | 21.07.2017 11:39Посети : 2468

Познатиот охридски естраден уметник Петар Нечовски, со нов музички подарок до сите кои сакаат да ја слушаат неговата музика. Неодамна заврши снимањето на виео спотовите за песните „Нашинска“ од авторот Дејан Ќурчиев и „За тебе“ од Ристо Апостолов.- Видео спотовите се снимија со средства на министерството за култура, доделени во рамки на категоријата Ѕвезди на фолк музиката, а ги добивме јас и Виолета Томовска. Песните се снимени на атрактивни локации во Струга и Охрид, со што на некој начин ги промовирам и овие два бисери на охридското крајбрежје, вели Нечовски.
Нечовски најавува дека во наредниот период ќе се изврши промоција на современо дизајнираното ЦД кое го издаде по повод одбележувањето на  трите децении музичка кариера. Следуваат настапи и на познатите фестивали, меѓу кои „Валандово“, „Охридски трубадури“, „Пирин Фолк фест“.


OhridNews  

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833