ОГЛАСИ

Обновено+фото: Плажа потпеш одбележа десет години

Вести | Охрид | 22.07.2017 07:00Посети : 4731

Една од најубавите плажи на охридското крајбрежје, плажа ресторанот Потпеш кај Канео, го одбележа својот десетти роденден.


 


Прославата беше заокружена вчера вечер со коктел забава, на која присуствуваа голем број гости и соработници на менаџерскиот тим.

Веднаш по самото уредување во 2007 година, плажата Потпеш стана едно од најпосетуваните места на брегот на Охридското Езеро, препознатлива по прекрасниот и неповторлив амбиент, внимателно одбран екстериер и ентериер, убава музика и вкусна традицонална храна.  
Во текот на изминатите десет години Потпеш е место на кое се слават најубавите семејни веселби, родендени, средби на пријатели, секојдневно се ужива во прекрасната езерска шир, релаксирајќи се со одлично подготвени коктели и прекрасна музика.
Гостите имале можност да уживаат во прекрасните звуци на Коштана, во изведбата на Синтезис, како и бројните настапи на познати музички имиња и евергрин вечери.
Менаџерскиот тим на плажа-ресторанот Потпеш ветува задржување на врвниот квалитет на услуга и понуда, која постојано ќе се збогатува.


T.K.
фото: А.М.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833