ОГЛАСИ

Крвава пресметка во комплексот „Горица-3“

Вести | Охрид | 21.07.2017 16:59Посети : 14960

Седум лица се приведени во СВР Охрид, во нарушувањето на јавниот ред и мир со употреба на опасно орудие, што денеска во 10 часот и 50 минути се случи на плажа во комплексот „Горица-3“ во Охрид. Пет од нив се приведени откако претходно, на неколку одделенија во Општата болница во Охрид им е пружена неопходната медицинска помош, соопшти СВР Охрид. 


-Најверојатно поради, подолг временски период нерешени меѓусебни недоразбирања, нарушувањето, најнапред се случило помеѓу две помали групи по што набрзо на местото на настанот пристигнуваат униформирани полициски службеници кои, веднаш започнале со мерките за решавање на пријавениот настан. Во текот на преземањето на нивните активности, на местото пристигнале пет лица кои со себе носеле опасни орудија и за мошне кратко време нападнале едно лице кое во моментот било на шанкот а кој, во претходното нарушување помогнал за смирување на ситуацијата и ги делел учесниците. Тогаш, полициските службеници активно се обиделе да ги разделат двете групи, а набрзо на местото на настанот пристигнало полициско засилување. Тие ја смириле состојбата а веднаш потоа и помогнале повредените да се префрлат во Општата болница. - информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски.


СВР Охрид, во соработка со Јавниот обвинител, презема дополнителни активности и сеуште работи на целосно расчистување на денешниот настан.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833