ОГЛАСИ

Почина познатиот српски пејач Предраг Гојковиќ Цуне

Вести | Свет | 22.07.2017 12:34Посети : 965

Пејачот Предраг Гојковиќ Цуне почина вчера во 85-та година од животот, јавуваат српските медиуми. Зад себе остави импресивна кариера и песни кој што долго ќе траат


Цуне дебитира на музичката сцена уште во далечната 1939 година и оттогаш ниже само успеси.Со децении траеше на музичката сцена и беше голема инспирација за многу пејачи кои тргнаа по неговите стапки.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (26%)

0д 4-6 - 92 гласови (74%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833