ОГЛАСИ

Деветмина повредени при пад на рингишпил во Херцеговина

Вести | Свет | 23.07.2017 10:13Посети : 1012

Девет лица се повредени, од кои двајца малолетни, откако паднал рингишпил во близина на херцеговскиот град Посушје. Според тамошните медиуми, две лица се уапсени поради сомнеж дека направиле кривично дело – предизвикување општа опасност.Според портпаролот на полицијата во Западнохерцеговска жупанија, Дражен Бошњак, при несреќата неколкумина се здобиле со полесни повреди.


OhridNews
Макфакс

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833