ОГЛАСИ

Обновено: Во инцидент во населбата „Радојца Новичиќ“ смртно настрада едно лице

Вести | Охрид | 23.07.2017 19:18Посети : 23115

Едно лице смртно настрадало во инцидентот што  се случи попладнево во охридската населба „Радојца Новичиќ“.


Како што дознаваме на немилиот настан му претходела жестока вербална расправија помеѓу две повозрасни лица, неофицијално за банална причина.


Во расправијата набрзо се вмешале синовите на двете семејства при што настанала физичка пресметка во која под засега непознати околности смртно настрадало едно од повозрасните лица.


На местото на настанот изврешен е увид, а повеќе информации се очекуваат во текот на утрешниот ден.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833