ОГЛАСИ

Излезе од печат новото издание на „Наше Здравје“ со корисни совети за заштита на здравјето во жешките летни денови

Живот | Здравје | 25.07.2017 10:22Посети : 3832

Новиот број на магазинот за здравје и современ живот „Наше Здравје“, донесува интервју со познатиот очен хирург и директор на новата очна болница „Деница“ во Скопје д-р Наум Трпеноски, едукативни содржини за безгрижен одмор и корисни совети на стручни лицано за опасностите кои демнат во лето. Како да се заштитиме од опасните UV зраци, изгореници, која е важноста на пробиотиците во развојот на децата, но и совети од областа на стоматологијата и традиционалната медицина, ќе најдете во летното издание на „Наше Зравје“ кое штотуку излезе од печат.-Лето е. Време е за опуштање, но внимателно. Здравствените работници, но и синоптичарите предупредуваат дека минуваме одвреме - навреме низ жолти и портокалови фази, во кои сонцето и високите температури можат да предизвикаат несакани последици, не само кај повозрасните, туку и кај децата и младите. Ако сами не се грижиме за своето здравје, тогаш кој треба тоа да го прави за нас?  - вели главниот уредник на „Наше Здравје“ фармацевт м-р Марица Угриноска Баткоска.


 


Издавач на магазинот „Наше здравје“, кој веќе се етаблира во медиумскиот простор како квалитетно и корисно четиво, е ланецот аптеки „Виа Фарм“ во соработка со Стоматолошкиот центар „Д-р Баткоски“. Извршен уредник е Горан Момироски, уредник Мишо Китаноски, графичкиот дизајн е на Антонио Стаматоски, a техничка поддршка пружи OhridNews.Бесплатниот магазин „Наше здравје“ може да се најде во аптеките „Виа Фарм“ во Охрид, Струга, Вевчани и Лабуништа, во Стоматолошкиот центар „Д-р Баткоски“ во комплексот „Св. Ѓорѓија“ во Охрид, во јавните здравствени установи и болниците во Охрид и Струга, како и во познати хотелски и угостителски брендови, модни салони и други препознатливи места во регионот и пошироко. 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1305 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833