ОГЛАСИ

Двојна програма вечерва на Охридско лето

Култура | Охрид | 03.08.2017 07:00Посети : 875

Во рамки на фестивалот Охридско лето, вечерва, 3-ти август, во катедралната црква Св. Софија двојна концертна програма.


Најпрвин во 20.30 часот, ќе настапи триото „Аура“ од Македонија во состав: Страшо Темков, флејта; Ана Гацева, пијано; Марјан Милошевски, фагот.Веднаш потоа во 22 часот концерт ќе одржи дувачкиот квинтет на Црна Гора во состав: Ана Абрамовиќ, хорна; Антонио Насевски, фагот; Марија Ѓурѓевиќ-Илиќ, флејта; Надица Ристиќ-Симовиќ, обоа и Петар Гариќ, кларинет.Цената на билетот за двата настани е 400 денари.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Култура

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833