ОГЛАСИ

Концерт на „Неверне бебе“ во Охрид

Занимливости | Охрид | 04.08.2017 10:00Посети : 1613

На 10-ти август, четврток во Кадмо бар во стариот дел на Охрид, ќе настапи култниот балкански бенд „Неверне бебе“. Настапот во Охрид на „Неверне бебе“ е дел од нивната балканска турнеја.


Концертот започнува во 22 часот, а бројот на места е ограничен. Концертот е поддржан од винарија Далвина, Горска и лајанс клубот Лихнидос, а дел од собраните средства на настанот ќе бидат донирани за помош на лице од Охрид со квадриплегија.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 404 гласови (40%)

Не - 88 гласови (9%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 529 гласови (52%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833