ОГЛАСИ

Видео+фото: "The Frajle" приредија концерт за паметење на плажата Градиште 2

Занимливости | Охрид | 06.08.2017 15:03Посети : 3804

Извонредниот женски музички состав од Нови Сад, Србија, "The Frajle", вчера вечер на плажата Градиште 2 приредија концерт за паметење.


Ведри и темпераментни, дамите од "The Frajle" одлично ја расположија присутната публика која концертот го следеше од копно и од вода. Таа заедно со нив ги пееше хитовите „Штиклице“, „Ich liebe dich“, „Фина“, како и преработните на популарните рефрени на најдобрите балкански песни и пејачи, меѓу кои и „Во коси да ти спијам“ на Тоше Проески што предизвика лавина од емоции.Во коси да ти спијам од Тоше во изведба на "The Frajle" - (360 video)
"The Frajle" приредија концерт за паметење на плажата Градиште2


OhridNews
видео и фото: Стојан Стојаноски


 


 


 

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 429 гласови (40%)

Не - 91 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 564 гласови (52%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833