ОГЛАСИ

Фото: Со врачување на дипломите и официјално завршија гимназиските денови за генерацијата 2017

Вести | Охрид | 10.08.2017 23:32Посети : 3696

Ги фрлија високо капите и и' кажаа збогум на гимназијата. Ведри и расположени матурантите од ОСУ „Св. Климент Охридски“ вечерва ги добија дипломите за завршено средно образование и тргнуваат во остварување на своите амбиции.На остварениот успех им честитаа градоначалникот Никола Бакрачески и директорот на гимназијата Звонко Трпески, посакувајќи им остварување на нивните животни желби.


На свеченоста на најдобрите ученици им беа доделени признанија, а за атмосферата се погрижија генерацискиот бенд и хорот на гимназијата.


Честито!

Завршија гимназиските денови за генерацијата 2017 


А.М.

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 429 гласови (40%)

Не - 91 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 564 гласови (52%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833