ОГЛАСИ

Ф1: Хонда со нова спецификација

Спорт | Ф1 билтен | 11.08.2017 14:06Посети : 507

Јапонскиот производител се бори не само да ја зголеми силата на моторот туку и воопшто за опстанок во F1.


И покрај големите шпекулации околу идната соработка на Хонда и Мекларен јапонците на секој начин се трудат да го подобрат моторот. Токму тие немаа никаков проблем на трката во Унгарија што е показател дека се во добар правец на развој на мјоторот. И покрај овие подобрувања Хонда најави и нова спецификација после паузата.- Сакаме да продолжиме со подобрување на перформансите но мораме да признаеме дека е тешко да го “фатиме“ Ферари или Мерцедес. – изјави Јусике Хасегава и додаде - На крајот на сезоната сакаме да биеме пред Рено. Во овој момент возачите се задоволни со владеењето на моторот но сега се бориме за повеќе сила. На тоа работиме за време на паузата.


Мекларен се уште нема донесено одлука за следната година дали ќе вози со Хонда мотори или ќе е во потрага на нов добавувач на мотори. Се очекува тоа да го соопшти на крајот на септември.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1169 гласови (89%)

Не - 149 гласови (11%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833