ОГЛАСИ

Четири дена ракомет за сите сладокусци во Струга

Спорт | Охрид | 12.08.2017 08:15Посети : 818

Од 12 до 15 август Струга ќе биде ракометен епицентар во Македонија и на Балканот. По 45-ти пат на теренот пред „Женска плажа“ ќе се одржи ракометниот турнир со меѓународен каратер „Струга 2017“.Годинашниот турнир во Струга ќе понуди ракомет за сите сладокусци, бидејќи има три македонски екипи (Охрид, Металург и Струга) и три тимови од странство бранителот на трофејот, Шартр од Франција, Алингсас од Шведска и турскиот Бешикташ.

Организаторите финализираа со подготквите и ги покануваат сите љубители на ракометот и спортот да дојдат и да уживаат четирите денови исполнати со ракомет.

Комплетен распоред од мечевите:

Сабота (12 август):

18:45ч. Свечено отворање

19:30ч. Шартр - Струга

21:15ч. Бешикташ - Алингсас

Недела (13 август):

19ч. Бешикташ - Охрид

20:45ч Металург - Шартр

Понеделник (14 август):

19ч. Металург - Струга

20:45ч. Алингсас - Охрид

Вторник (15 август):

18ч. Меч за петто место

19:45ч. Меч за трето место

21:30ч Финале


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 77 гласови (32%)

0д 4-6 - 161 гласови (68%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833