ОГЛАСИ

Ладен туш на Стемфорд Бриџ, Ливерпул остана без победа (видео)

Спорт | Свет | 12.08.2017 20:31Посети : 518

Актуелниот шампион во Премиер лигата, Челси со пораз од Барнли (3-2) на домашен терен ја започна одбраната на титулата во најквалитетната лига во Англија.Гостите ги искористија сите шанси и можности на „Стемфорд Бриџ“ погодувајќи три пати во првиот дел. Домаќините со фудбалер помалку и со два подоцна притиснаа, но успеаја само да го ублажат поразот.„Црвените“ од Енфилд освоија еден , но изгубија два бодови на „Викариџ Роуд“ против Ватфорд ремизирајќи 3-3. Домашните фудбалери со гол во судиското продолжение се спасија од пораз и му ја скратија радоста на Ливерпул. Првото коло во Премиер лигата ќе се комплетира в недела со мечевите помеѓу Њукасл - Тотенхем односно Манчестер Јунајтед - Вест Хем.


Резултати: Ватфорд - Ливерпул 3-3, Челси - Барнли 2-3, Кристал Палас - Хадерсфилд 0-3, Евертон - Стоук 1-0, Саутемптон - Свонси 0-0, ВБА - Бурнмаут 1-0, Брајтон - Мен Сити 0-2.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 404 гласови (40%)

Не - 88 гласови (9%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 529 гласови (52%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833