ОГЛАСИ

Извлечени се групите за меморијалниот турнир „Климент Колески 2017“

Спорт | Охрид | 12.08.2017 22:23Посети : 2612

Извлечени се групите за третото издание на меморијалниот турнир во мал фудбал „Климент Колески“.31-те учесници поделени се во осум групи. Седум од нив се по четири екипи, а една има со три екипи.

Во елиминациската фаза обезбедуваат пласман најдобрите прво и второпласирани екипи по групи.

Групите:

Група А: АСП Пак, Мешеишта, Хотел Мираж, Др. Баткоски

Група Б: Бел Мерцедес, Златно Зрно, Фудбал, Викса Пром

Група Ц: Shilla Smoothies, Фер Плеј Аматери, Златара Бонасера и Адвокатска канцеларија Шајн, Диба Трејд

Група Д: Црна Река, Фаланга Волино, Ординација Дентал, Казино Адмирал

Група Е: Жито Леб, Компани Филипоски, Златни Зраци, Електро Промет

Група Ф: AV Carries, Арсенал Охрид, Вики Транс и Кафе Ла Тараса, Казино Мактрикс

Група Г: Мистер И, Сатеска, Скопско, Санитарија Грини

Група Х: Сопотница, Хотел Нова Ривиера, Еко Шпар, Тамаро Маркети.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 429 гласови (40%)

Не - 91 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 564 гласови (52%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833