ОГЛАСИ

Театарска претстава „Јами Дистрикт-најстарата нација на светот“ вечерва на Охридско лето

Култура | Охрид | 13.08.2017 07:00Посети : 442

Во рамки на фестивалот Охридско лето, вечерва во Центарот за култура „Григор Прличев“ публиката ќе може да ја проследи театарската претстава „Јами Дистрикт-најстарата нација на светот“ во изведба на Тиватски Центар за култура, Битеф Театар-Белград, Тинк танк студио-Нови Сад и Фестивалот Маск-Сегедин.Претставата е работрна според текст на Милена Богавац, а режијата е на Кокан Младеновиќ.


Претставата почнува во 21 часот.


Влез 400 денари.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Култура

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 30 гласови (29%)

0д 4-6 - 73 гласови (71%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833