ОГЛАСИ

Усеин Болт заслужи многу подобро збогум од атлетиката (видео)

Спорт | Свет | 13.08.2017 01:30Посети : 2997

Најбрзиот човек на планетата Усеин Болт на неславен начин ја заврши својата атлетска кариера. Тој на штефатната трка четири пати по 100 метри се повреди и падна како покосен на патеката облеан цел во солзи и тага.Сите присутни на стадионот во Лондон немо ја следеа ситуцијата со Болт и воопшто не обрнаа внимание на победникот кој падна во сенка на „газелата“ од Јамајка.Со сиот свој труд и резултат кој Болт и го даде на атлетиката не заслужи ваков крај, но сите бајки немаат среќен крај.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 429 гласови (40%)

Не - 91 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 564 гласови (52%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833