ОГЛАСИ

Победи на Шартр и Бешикташ на стартот од турнирот во Струга

Спорт | Охрид | 13.08.2017 01:46Посети : 778

Францускиот состав Шартр и турскиот тим Бешикташ со победи над Струга (34-16) односно Алингсас (29-26) ги започнаа натпреварите на Меѓународниот ракометен турнир „Струга 2017“.Шартр со триумфот над Струга се доближи до финалето за кое сепак ќе решава во дуелот со тимот на Металург, додека Бешикташ направи чекор напред по тешката извојувана со пресврт победа.

Во вториот ден од турнирот дебитански настап ќе има Ракометниот клуб Охрид токму против Бешикташ. Во останатиот меч ќе се сретнат Металург и минатогодишниот првак Шартр.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 30 гласови (29%)

0д 4-6 - 74 гласови (71%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833