ОГЛАСИ

Температурите повторно во пораст

Вести | Охрид | 13.08.2017 11:48Посети : 1604

Според временските прогнози, од понеделник температурата на воздухот повторно ќе бид ево пораст. Во текот на целата седмица, во Охрид се очекува топло и пријатно време со макисмална температура до 29 степени, а во недела ќе достигне и до 31-от степен Целзиусов.Ноќите ќе бидат посвежи. Минималната температура ќе движи во интервал од 12 до 17 степени.


OhridNews


© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 434 гласови (39%)

Не - 95 гласови (9%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 573 гласови (52%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833