ОГЛАСИ

Двојна концертна програма на Охридско лето

Култура | Охрид | 14.08.2017 07:00Посети : 604

На програмата на Охридско лето денеска се два концерти.Од 17 часот во сцрквата Св. Софија, ќе се одржи завршен концерт од меѓународниот семинар по пијано и виолина, виола и камерна музика на кој ќе настапат Емилио Перцан, виолина, Македонија 
и Гулијева Тамила, пијано, Азербејџан.Со почеток во 20.30 часот, исто така во црквата Св. Софија, концерт ќе одржат Александер Рамм, виолончело и Ана Одинцова, пијано - Русија.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Култура

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833