ОГЛАСИ

Напуштен миленик подготвен да биде вдомен

Занимливости | Охрид | 17.08.2017 21:03Посети : 2006

Лаки е куче напуштено од сопствениците кое изминативе неколку недели шеташе по охридските улици. Машко е, старо околу три години и со мал раст. Вакцинирано е, прочистено од паразити, има стекнато хигиенски навики и одлично се сложува со други кучиња и мачки. Лаки е многу мирен и совршен е за во домашни услови. Моментално е привремено згрижен но доколку набрзо не му се најде дом ќе мора да биде пуштен на улица.
Бидејќи претходно бил чуван во домашни услови, тешко ќе се снајде на улица. Ве молиме ако некој има желба да го вдоми, ќе добие прекрасен миленик и пријател.


Контакт телефон: 075 53 63 71


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1240 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833