ОГЛАСИ

Видео: Драматичниот крај на маратонот во Охрид

Спорт | Охрид | 19.08.2017 19:03Посети : 9315

Вкупно седум пливачи во машка и женска конкуренција влегоа во финишот од трката на Охридскиот пливачки маратон. Најбрз и највешт беше Александар Стуџински од Германија кој победи пред нашиот пливач Евгениј Поп Ацев и Аргентинецот, Гилермо Бентола.- Не очекував да победам. Минатата година имав операција на десното рамо и ова ми е само втора маратонска трка по операцијата. Целта ми беше да завршам во првите пет, и навистина не очекував победа. Уживам да пливам во Охридското Езеро каде за прв пат настапив во 2006 пред 11 години. - изјави победникот Стуџински.Во женска конкуренција триумфираше Италијанката Барбара Поцбон која исплива рамноправна трка со машките маратонци. 


Германецот Стуџински победник на Охридскиот пливачки маратон !


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 361 гласови (39%)

Не - 74 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 482 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833