ОГЛАСИ

Резултати од меморијалниот турнир „Климент Колески 2017“

Спорт | Охрид | 22.08.2017 08:15Посети : 2100

Три победи на „гостите“ и една на „домаќините“ е исходот од четирите натпревари кои синоќа се одиграа на меморијалниот турнир „Климент Колески“. Честа на „домаќините“ ја одбрани екипата на Доктор Баткоски, а на „гостински“ победи се радуваа тимовите на Казино Мактрикс, Вики Транс и Ла Тераса и Фаланга Волино.Резултати:

Арсенал Охрид - Казино Мактрикс 1-2

AV Carriers - В.Транс и Ла Тараса 1-4

Др. Баткоски - АСП Пак 3-0

Орданиција Сити Дентал - Фаланга Волино 1-5

Двојки:

20ч: Златара Бонасера и Адвокатска канцеларија Шајн – Фер Плеј Аматери

21ч: Диба Трејд - Златара Бонасера и Адвокатска канцеларија Шајн

22ч: Жито Леб - Хаак

23ч: Хотел Нова Ривиера - Тамаро Маркети


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 361 гласови (39%)

Не - 74 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 482 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833