ОГЛАСИ

Охриѓанецот Никола Тони со свој сет настапи на Карпошовото лето во Скопје

Занимливости | Охрид | 24.08.2017 09:03Посети : 1331

Познатиот ди џеј, перкусиунист, музички селектор и тапанар, Никола Тони повеќе од два часа ги забавуваше присутните Карпошовото културно лето пуштајќи електронска музика.Охриѓанецот со својот перформанс создаде една одлична музичка атмосфера и вечер за паметење на овогодинешното карпошово лето.

Својот музички талент, Никола Тони го прошири и надвор од границите на Македонија. Во 2012 година со шпанскиот продуцент Дани Кохиба ја снима песната „ Lose Control“, со што се пробива и на светскиот музички пазар.Убавата вечер во манифестациајта во Карпош беше комплетирана со изложбата на фотографии на Филип Зафировски.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833