ОГЛАСИ

Оливер Драгојевиќ има тешка болест

Занимливости | Свет | 24.08.2017 20:13Посети : 4015

Хрватската културна сцена и воопшто земјата се вознемири за веста за тешката болест на пејачот Оливер Драгојевиќ. Како што пренесува „Index.hr“, Драгојевиќ има големи проблеми со плуќата.Драгојевиќ покрај болеста која му била неодамна дијагностицирана останува оптимист и не се предава од битката предвреме. Пејачот веќе почнал со првичните терапии и будно се следи секоја негова промена.

70-годишниот пејач е многу популарен во Хрватска и на Балканот, а може да се пофали со настапи во престижните градови како Њујорк, Лондон, Парис и Сиднеј.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1157 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833