ОГЛАСИ

Промовиран новиот видео запис на The Backdoor Band

Занимливости | Охрид | 29.08.2017 10:45Посети : 2360

Охридските рокери The Backdoor Band го промовираа новиот видеозапис за нивниот последен сингл насловен како Too Many People.Синглот е резултат на нивната соработка со вокалистот на познатиот дански рок состав Blended Brew, Jimmy Linder Mansson, кој воедно се потпишува и како mix i mastering за истиот сингл. Видеозаписот е сниман на локација во Охрид.Од бендот изразуваат голема благодарност до сите кои го помогнале во реализирањето на видеозаписот, особено Пеце Настески кој го изработи видеото. За наредниот период, од бендот најавуваат промоција на уште неколку видеозаписи.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833