ОГЛАСИ

Отворена:Директорот на ОУ „Св.Климент“ со соопштение по повод отвореното писмо на родителите

Отворена | Писма | 01.09.2017 12:58Посети : 5310

Повод- отвореното писмо на група родители до директорот на ОУ „Св.Климент Охридски“


Нашиот професионален кадар е висококвалификуван, може да одговори на сите работни задачи и да ги исполни сите обврски, со долгогодишно искуство и со голема желба да направи сè во интерес на учениците.Со тоа, нема никаква пречка кој било од нив да ја предаде материјата и да ја спроведе програмата која треба да се изучува. Токму поради ова нема да дозволам некој од наставниците да биде деградиран. Не сакам ниту да помислам да се користи моментот за политички цели.


Ние не ги делиме децата по никој основ, па затоа и не можеме да застапуваме некои лични интереси на одредени родители, ниту ќе потпаднеме под притисоци и закани. Никогаш не сме застапувале ниту интерес на некој вработен на штета на учениците и родителите.


Ние сме институција со долгогодишна плодна работа и единствено училиште кое во последните години бројот на ученици го зголеми за 90 % и постојано се зголемува. На тоа претходи многу донесени правилни кадровски одлуки, многу вложен труд, многу промени и залагања на секој вработен во училиштето низ годините.


 


Јордан Пуроски-директор на ОУ „Св.Климент Охридски“

Отворена:Родители на ученици од ОУ „Св.Климент Охридски“ со писмо до директорот против промена на наставник


 


*Ставовите изнесени во рубриката Писма-Колумни се ставови на авторите и редакцијата на OhridNews не сноси одоговорност за содржината на истите

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Отворена

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 84 гласови (29%)

Не - 207 гласови (71%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833