ОГЛАСИ

Младиот модел од Охрид Ѓоко Сучкоски потпиша договор со странска модна агенција

Занимливости | Охрид | 06.09.2017 20:01Посети : 29862

Младиот модел од Охрид Ѓоко Сучкоски неодамна го потпиша долго очекуваниот договор во траење од две години со странската модна агенција С.Н.О.Б. По тој повод Ѓоко изработи фотосесија за агенцијата на брегот на Охридското Езеро.

Веднаш по оваа, Ѓоко направи уште една професионална фотосесија, овој пат во студио.
Ѓоко има само 13 години, а веќе добро плива во манекенските води.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 4 гласови (15%)

Не - 22 гласови (85%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833