ОГЛАСИ

Охриѓанецот Горан Папаз поканет од Кинеската џез асоцијација

Занимливости | Охрид | 11.09.2017 08:53Посети : 1694

Нашиот саксофонист Горан Папаз доби покана да свири во интернационалниот џез биг бенд во Хангзоу, Кина. Тој е еден од 16-те музичари од Европа, кои ќе настапат на самитот на министерствата за култура од Централна и Источна Европа.Концертот е закажан на 23ти септември а после тоа Папаз ќе одржи неколку предавања во Музичкиот Конзерваториум во Зејжанг. 


Папаз по враќањето од Кина, најавува нов сингл и нови настапи ширум Македонија но и пошироко.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 4 гласови (15%)

Не - 22 гласови (85%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833