ОГЛАСИ

Охриѓанче во Шведска стана познат модел на само пет години

Занимливости | Охрид | 12.09.2017 10:15Посети : 11964

Малиот Хефастиан Дуклески кој има охридско потекло има само пет години, но веќе самоуверено чекори во светот на модата. Откако неговите родители на убедување на пријателите  му отвориле профил на социјалната мрежа Инстаграм, ги контактирале повеќе модни агенции во Шведска. Довербата ја добила „Swedenmodels agency“ која од пред еден месец го застапува Хефастиан. 
Хефастиан за кус период има 3500 следбеници на својот профил на Инстаграм, каде редовно се објавуваат негови фотографии. Повеќе фотографии од малиот Хефастиан кој од мали нозе успешно заплови во модните води може да погледнете на следниот ЛИНК.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 84 гласови (29%)

Не - 208 гласови (71%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833