ОГЛАСИ

Антиќ емотивно се збогува со Фенербахче

Спорт | Македонија | 12.09.2017 17:10Посети : 719

Перо Антиќ кариерата ќе ја продолжи во Црвена Ѕвезда, откако спогодбено ја прекина соработката со европскиот шампион Фенербахче. Македонскиот кошаркар по цела една деценија се враќа во Белград и треба да биде темел на новиот проект кој започнува од сезонава.


Искусниот кошаркар со емотивно писмо на социјалните мрежи се збогуба со турскиот клуб со кој ја покорија Европа.

- Претходните две години се неверојатно искуство. Многу незаборавни моменти, бев дел од историскиот успех во кој ја освоивме титулата во Евролигата заедно со групата сјајни кошаркари и стручниот штаб. Неможам со зборови да ја опишам мојата бладораност за навивачите кои ме бодреа константо. Едно ќе ви кажам, фала за се` и ви посакувам се најдобро ! - стои во обраќањето на Антиќ.


OhridNews 


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833