ОГЛАСИ

„Гладијаторите“ в сабота стартуваат во Супер лигата

Спорт | Охрид | 13.09.2017 08:15Посети : 888

Ракометниот клуб Охрид в сабота (19:30ч) на домашен терен против подмладокот на европскиот и македонскиот шампион, Вардар Јуниор ќе ги започне натпреварите во Супер лигата.„Гладијаторите“ по јубилееен петти пат ќе бидат дел од елитното друштво, а целите се високи односно пласман во разигрувањето за титулата.

После успешното деби и минувањето на Крас Волендам во Купот на ЕХФ охридскиот клуб влезе во финансиска криза и ракометарите се одлучија да не тренираат, се додека не им се исплати личниот доход.

Ракометарите добија амин од управата дека се ќе биде подмирено до петок и потоа ќе можат максимално да се фокусираат на мечевите од Супер лигата.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833