ОГЛАСИ

ЛШ: Барселона го „сомле“ Јувентус (видео)

Спорт | Свет | 12.09.2017 22:45Посети : 1152

Шпанскиот вицепрвак Барселона го преслуша италијанскиот шампион Јувентус во дербито од првата рунда во групната фаза во Лигата на Шампиони победувајќи го со 3-0 на Ноу Камп.Каталонците на крилата од Лионел Меси кој постигна два од трите голови стигнаа до првиот триумф и им се реваншираа за поразот и елиминицијата минатата година на „бјанконерите“. Во листата на стрелци уште се запиша и Иван Ракитиќ.Во останатите мечеви од А-Д сегментот Челси со убедливи 6-0 го совлада Карабах, ПСЖ со 5-0 славеше во Глазгов против Селтик, а сигурни победи на домашен терен забележаа Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен триумфирајќи против Базел односно Андерлехт со идентичен резултат 3-0.
Резултати: 


Група А: Бенфика - ЦСКА Москва 1-2, Мен Ју - Базел 3-0

Табела: Мен Ју 3, ЦСКА Москва 3, Бенфика 0, Базел 0.


Група Б: Баерн Минхен - Андерлехт 3-0, Селтик - ПСЖ 0-5

Табела: ПСЖ 3, Баерн Минхен 3, Андерлехт 0, Селтик 0.


Група Ц: Челси - Карабах 6-0, Рома - Атлетико Мадрид 0-0

Табела: Челси 3, Рома 1, Атлетико Мадрид 1, Карабах 0.


Група Д: Барселона - Јувентус 3-0, Олимпијакос - Спортинг Лисабон 2-3

Табела: Барселона 3, Спортинг Лисабон 3, Олимпијакос 0, Јувентус 0.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833