ОГЛАСИ

Валверде: Првиот гол го смени ритамот на мечот

Спорт | Свет | 13.09.2017 09:48Посети : 364

Аргентинскиот репрезентативец Лионел Меси со два голови беше творец на триумфот на Барселона против Јувентус (3-0) во дербито на колото во Лигата на Шампиони. Меси, конечно најде начин да го совлада Џиџи Буфон, кој долги години оддолеваше на нападите на напаѓачот на Барселона. Според тренерот на каталонците, Ернесто Валверде токму Меси ја направил разликата на теренот.

- Со Меси на теренот секогаш имате чувство дека нешто ќе се случи добро на теренот. На почеток ми беше тешко да се соочам со него, бидејќи го има секаде на теренот. Но, тој ми помогна и сите заедно работиме да стигниме до добри резултати. Првиот гол го промени ритамот на мечот на наша страна, инаку претходно Јувентус добро играше и добро парираше. - изјави тренерот на Валведре Ернесто.Јувентус шанса за поправен ќе има во петтата рунда кога на домашен терен ќе го пречека составот на Барселона.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833