ОГЛАСИ

Прва рунда, втора епизода во ЛШ

Спорт | Свет | 13.09.2017 10:35Посети : 232

Со мечевите од Е-Х сегментот ќе се комплетира првата рунда во фазата по групи во Лигата на Шампиони.

Во фокусот од вечерашните осум натпревари ќе бидат англиско-шпанската пресметка помеѓу Ливерпул - Севиља и дуелот на Вембли, Тотенхем - Борусија Дортмунд.Бранителот на трофејот во ЛШ, Реал Мадрид започнува на домашен терен против АПОЕЛ, додека четата на Пеп Гвардиола има сериозен испит во Холандија кај Феенорд.

Двојки:

Група Е: Ливерпул - Севиља, Марибор - Спартак Москва

Група Ф: Феенорд - Мен Сити, Шахтјор Доњецк - Наполи

Група Г: Порто - Бешикташ, Лајпциг - Монако

Група Х: Реал Мадрид - АПОЕЛ, Тотенхем - Борусија Дортмунд


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1169 гласови (89%)

Не - 149 гласови (11%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833