ОГЛАСИ

Андреј Жерновски се повлекува од трката за градоначалник

Вести | Охрид | 13.09.2017 10:35Посети : 725

Андреј Жерновски ќе ја повлече кандидатурата за градоначалник на општина Центар – соопшти премиерот, Зоран Заев синоќ во емисијата 24 Отворено.

Жерновски се согласил да го поддржи кандидатот за градоначалник на СДСМ и за тоа прашање веќе се усогласени ставовите. Се уште е неизвесно кој ќе биде кандидатот на СДСМ за градоначалник на општина Центар, а во игра се повеќе имиња.


СДСМ денеска соопшти дека кандидат за градоначалник на општина Центар ќе биде актуелниот директор на јавното претпријатие за стопанисување со паркинзи Саша Богдановиќ.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833