ОГЛАСИ

Погба на штаки го напушти Олд Трафорд, паузира три седмици

Спорт | Свет | 13.09.2017 14:01Посети : 332

Манчестер Јунајтед ги освои првите бодови во Лигата на Шампиони после триумфот над Базел 3-0, но го изгуби Пол Погба кој се повреди во првиот дел.Францускиот интернационалец ја повреди задната ложа, а според првичните прогнози ќе паузира три седмици.

- Претпоставувам дека таква повреда значи пауза неколку недели. Нема да плачиме, бидејќи ги имаме Андер Ерера, Карик, Фелаини и Матиќ. Таков е фудбалот, некогаш се случуваат непланирани работи. - изјави Жозе Мурињо.

На местото од Погба во игра влезе Маруане Фелаини, кој го отвори резултатот и асистираше за Маркус Рашфорд кој ја запечати победата


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Кој е дострелот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска?

Разигрување во четвртфиналната група

Полуфинале

Финале

Гласај

Разигрување во четвртфиналната група - 22 гласови (21%)

Полуфинале - 54 гласови (51%)

Финале - 30 гласови (28%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833