ОГЛАСИ

Обновено:Д-р Митко Тилевски кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ во Охрид, д-р Кирил Пецаков ќе ја предводи советничката листа

Вести | Охрид | 13.09.2017 13:19Посети : 14579

Д-р Митко Тилевски, вработен во специјалната болница за ортопедија и трауматологија и поранешен раководител на оваа установа, ќе биде кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ во Охрид, дознава OhridNews.


- Се надевам на поддршка од граѓаните. Заеднички да продолжиме со борбата Охрид да го направиме подобро место за живеење. Нашиот град го заслужува тоа, изјави д-р Тилевски за OhridNews. 


 Исто така неофицијално дознаваме дека листата на советници на ВМРО ДПМНЕ на претстојните локални избори ќе ја предводи актуелниот претседател на општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ, стоматологот д-р Кирил Пецаков.Локалните избори во Охрид ќе се одржат на 15-ти октомври.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833