ОГЛАСИ

Среден прст на Игуаин за навивачите на Барселона (видео)

Спорт | Свет | 13.09.2017 15:35Посети : 613

Најскапиот фудбалер во историјата на Јувентус, Гонзало Игуаин со среден прст ги поздрави навивачите на Барселона на мечот од Лигата на Шампиони кој двете екипи го одиграа на Ноу Камп. Таквиот потег наиде на остри реакции од публиката, а најверојатно Аргентинецот ќе биде пријавен во УЕФА и ќе се соочи со дисциплинска постапка.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833