ОГЛАСИ

Д-р Константин Георгиески ќе ја предводи советничката листа на СДСМ

Вести | Охрид | 13.09.2017 22:42Посети : 13138

Специјалистот по интерна медицина д-р Константин Георгиески ќе биде носител на кандидатската листа на советници на СДСМ во Охрид на претстојните локални избори, неофицијално дознава OhridNews.


На се уште официјално непотврдената кандидатска листа фигурираат уште имињата на Живка Ангелоска, Мишел Силјаноски, Сашо Ставрески, Елеонора Куноска, претставник на Сојузот на еѓипќани, Џенгиз Реџеп, Марија Попоска, претставник на ВМРО НП, претставник на ЛДП...


Локалните избори ќе се одржат на 15-ти октомври.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833