ОГЛАСИ

Урагански ветер во Германија, тројца загинати

Вести | Свет | 14.09.2017 09:31Посети : 1884

Најмалку три лица страдаа во бурата „Себастијан“ во Германија, каде во северниот дел од земјата брзината на ветерот достигнала и до 130 километри на час. Бурата која го погоди западниот и северниот дел на Германија, според метеоролозите се движи кон источниот дел на земјата. Неколку региони во земјата излегоа со предупердувања до жителите да останат во своите домови се додека службите за вонредни ситуации не ги исчистат патиштата и не ги решат проблемите со електричната енергија.Според противпожарните служби, тело на маж во инвалидска количка било пронајденов во река, во градот Хамбург на северот на Германија. Меѓу загинатите е и еден пешак во истиот град, врз кого паднало скеле. Тој бил хоспитализиран, но им подлегнал на повредите.

Трета жртва, како што обајви полицијата е 53-годишен маж во градот Брилион. Врз сега веќе починатиот паднало дрво.


OhridNews


Макфакс

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833