ОГЛАСИ

Во сабота голема крводарителска акција

Вести | Охрид | 14.09.2017 10:23Посети : 792

Црвен крст Охрид, во соработка со ТАМАРО МАРКЕТИ, на 16-ти септември, сабота, од 10-15 часот во Центарот за култура „Григор Прличев“, ќе реализира голема крводарителска акција. Со цел да се соберат што повеќе крвни единици за потребите на пациентите во здравствените установи во Охрид, се покануваме хуманите сограѓани да бидат дел од оваа крводарителска акција и заедно со вработените во маркетите ТАМАРО ја даруваат драгоцената течност.Учесниците на оваа крводарителска акција ќе имаат можност да уживаат во бројни креативни содржини и вкусат специфични производи подготвени од партнерот на оваа крводарителска акција ТАМАРО МАРКЕТИ. Предвидена е и наградна игра со извлекување на награди за најсреќните крводарители.


OhridNews


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833