ОГЛАСИ

Охридска промоција на втората книга на Отец Пимен “Патувајќи“ во кафе и бар „Шила“

Живот | Книга | 16.09.2017 07:00Посети : 2062

На 20-ти септември, среда, во кафе и бар “Шила“, ќе се одржи охридската промоција на втората книга на Отец Пимен со наслов “Патувајќи“, во издание на „Матица македонска“ од Скопје. Отец Пимен е митрополит Европски на Македонската православна црква и познат алтруист, луциден раскажувач, скеч гуру-цртач и ревносен патувач. Книгата со наслов #ПАТУВАЈЌИ е збир колумни кои нè тераат и нас самите да пропатуваме преку неговите размисли и ненаметливи совети.


На промоцијата во „Шила“ љубителите на пишаниот збор ќе имаат можност да се дружат со авторот на книгата и да поминат убаво време во разговар со Отец Пимен. За добрата атмосфера ќе се погрижи охридскиот сестран уметник Јован Куциноски. 


Промоцијата започнува во 20 часот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833