ОГЛАСИ

Квалитетна облека за сите возрасни генерации на едно место во Охрид

Вести | Охрид | 16.09.2017 07:00Посети : 10939

Квалитетна облека за деца, тинејџери и возрасни лица во Охрид нуди новоотворениот бутик „Актив“, кој се наоѓа на почетокот од улицата „Македонски просветители“, веднаш до „Анхоч“.Избор има за сечиј вкус, а квалитетот и евтините цени не се новина за охриѓани и туристите во „Актив“, кој порано функционираше во чаршијата. 
За да се уверите во снабденоста и квалитетот посете го бутикот „Актив“ и одберите ја најдобрата облека за вас и вашите најмили.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 361 гласови (39%)

Не - 74 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 482 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833