ОГЛАСИ

Изложба на живи фосили и ендемити од Охридското Езеро

Култура | Охрид | 19.09.2017 17:58Посети : 890

Во организација на НУ Центар за култура "Григор Прличев”- Охрид, а во соработка со Природонаучниот музеј на Македонија - Скопје, на 20-ти септември, среда, ќе се одржи тематска изложба "Живи фосили и ендемити од Охридското Езеро“.Изложбата ќе биде отворена во 12.00 часот во Изложбениот салон на Центарот за култура, а ќе биде поставена до 06.10.2017 година.


Влезот е слободен!


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Култура

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1396 гласови (88%)

Не - 191 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833