ОГЛАСИ

Донаторска акција вдомување на бездомно куче во странство

Вести | Охрид | 23.09.2017 07:00Посети : 935

Роки бездомното куче од Охрид ќе патува за Германија на 26ти септември.  Со цел побрзо и полесно да се соберат средствата за пат и транспортер во пресрет повторно излезе кафе Галерија.


 
Во сабота (23.09) со почеток од 16 часот до 20 часот со секој испиен пијалак во внатрешниот дел на кафе Галерија процент оди за Роки. Исто така ќе има рачни изработки, книги, бижутерија, садови за миленици,облека за миленици, торба за пренесување на миленици кои ќе се продаваат и парите ќе одат кај Роки. 


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали во екот на сезоната во Охрид треба да се одржуваат настани на отворено кои траат до доцна во ноќта?

Да

Не

Треба да постојат исклучоци, според строги правила

Гласај

Да - 1254 гласови (37%)

Не - 845 гласови (25%)

Треба да постојат исклучоци, според строги правила - 1262 гласови (38%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833