ОГЛАСИ

29-ти Староградски средби

Култура | Охрид | 26.09.2017 20:56Посети : 877

29-те Староградски средби ќе се одржат на 29-ти септември, петок, во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид.Љубителите на староградскиот мелос ќе имаат можност да го проследат настапот на: Хорот при НУ Центар за култура “Григор Прличев” од Охрид, КУД Далги при ЗП Охрид и Дебрца, Октет од Прилеп, ВИС Орнаменти од Штип, Пејачка група Сирма Војвода од Битола, Пејачка група “Весела Тајфа” од Богданци, Распеани Гевгеличани од Гевгелија и Оркестарот при ФА Бисери од Охрид 


Староградски средби почнуваат во 20 часот.


Влез слободен.


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Култура

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1234 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833